Webinarium “Szkolenia w miejscu pracy w Europie centralnej i wschodniej – czego możemy nauczyć się od siebie?”

18 marca w godzinach 11.00-12.30 odbędzie się webinarium organizowane przez OECD oddział w Berlinie. Jednym z uczestników dyskusji będzie Marcin Budzewski, ekspert z Instytutu Analiz Rynku Pracy.

System szkolenia zawodowego w Europie centralnej i wschodniej odbywa się głównie w szkołach, które w czasach komunizmu połączone były blisko z wielkimi zakładami przemysłowymi. Po transformacji do gospodarki rynkowej szkolnictwo zawodowe przeszło trudną drogę próbując sprostać wyzwaniu współpracy szkół zawodowych z nowopowstającymi firmami w celu przeprowadzania szkoleń w miejscu pracy. Jednakże częściowo pod wpływem przykładu dualnego systemu kształcenia zawodowego idącego z Niemiec, w regionie wzrosła liczba innowacyjnych rozwiązań w tej sferze.

Postawione zostaną pytania o historie sukcesów w dualnym kształceniu zawodowym oraz przeszkody na drodze do realizacji takich rozwiązań. Czego poszczególni gracze w krajach Europy centralnej i wschodniej mogą się nauczyć od siebie?

Webinarium odbędzie się w języku angielskim. Zapraszamy do uczestnictwa.

TUTAJ jest LINK do formularza rejestracyjnego niezbędnego do wzięcia udziału w wydarzeniu.